Podczas imprezy utrzymanej w stylistyce reggae i dancehall zagra znana formacja Eastwest Sound, w składzie kuba1200 oraz Cheeba, którzy przeniosą muzyczny klimat z karaibskiej wyspy na katowicką plażę. Będzie też można zobaczyć pokazy taneczne grupy „Ukku Bit DivAss” z udziałem Uli „Afro” Fryc – tancerki znanej m.in. z występów w programie „You can dance”.

9 lipca 2010 roku z plaży przed Silesia City Center wystartuje Planeta Summer Cars Patrol – wakacyjny projekt Radia Planeta FM oraz Extomusic. Patrol przez kolejne wakacyjne weekendy będzie się pojawiać wszędzie tam, gdzie skupia się życie towarzyskie regionu. Wakacyjna ekipa będzie rozdawać gadżety, bilety do kina oraz na imprezy. Summer Cars Patrol to także spotkania z gwiazdami, które będą odwiedzać plażę przed Silesią. Z wszystkich plażowych imprez Planeta FM nada bezpośrednie relacje.

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i w Zagłębiu centrum handlowo-rozrywkowe, wychodzące z ofertą 250 sklepów i punktów handlowo-usługowych, kawiarni i restauracji. W Silesia City Center na pow. 65 tys. mkw. znajdują się salony handlowe, Saturn, a także całodobowy market Tesco. W strefie rozrywki (I piętro) mieszczą się sale kinowe Cinema City, klub Fun City (dyskoteka, kręgle, bilard itd.) oraz dwie restauracje (Bierhalle i Sicilia).