Nowymi partenrami okazały się spółki, które już wcześniej współpracowały z  firmą Hurtimex.

Dodatkowo Hurtimex otowrzył w maju dwa punkty franczyzowe, w Nowym Tomyślu oraz Wolsztynie. Do końca 2010 roku firma chce uruchomić łącznie 10 sklepów działających w oparciu o umowy franczyzowe.

Firma Hurtimex proponuje również  swoim kontrahentom formułę tzw. „cornera” franczyzowego. Oznacza to, że tylko część powierzchni handlowej  przeznaczona jest pod ekspozycję produktów marki Tup – Tup.  

Spółka Hurtimex SA powstała w 1990 roku jako firma rodzinna. Początkowo zajmowała się głównie działalnością handlową, w tym między innymi w zakresie sprzedaży odzieży dziecięcej. Od początku swojej działalności Hurtimex był na terenie Polski generalnym dystrybutorem firmy Kanz – czołowego kreatora mody dziecięcej w Europie. W miarę upływu lat firma rozszerzyła  swoją działalność o sklepy partnerskie i patronackie oraz własne sklepy firmowe.Obecnie sieć sprzedaży obejmuje 3 sklepy firmowe zlokalizowane w Łodzi, 12 sklepów patronackich i około 200 stale współpracujących odbiorców na terenie całej Polski. Firma obecna jest także poza granicami kraju, tzn. w Niemczech, na Czechach, Słowacji, Ukrainie, Rosji, Litwie, Łotwie oraz Irlandii i Bułgarii.