Ponadto klienci, którzy przyjdą na zakupy w czwartek będą mogły co dwie godziny dostać upominki od firm Drobimex, Bastek, Union Chocolate oraz Emix.

Powierzchnia handlowa obu sklepów wynosi 660 mkw. Placówki posiadają trzy stoiska poddzierżawców – mięsne, piekarnię oraz kiosk z prasą. Dla zmotoryzowanych klientów przygotowano parkingi, które są w stanie pomieścić po 50 aut.

Nowe sklepy stworzyły także nowe miejsca pracy dla mieszkańców. W Kostrzynie i Chełmży  zatrudnienie znalazło 12 osób (9 sprzedawców i trzyosobowe kierownictwo). Sklepy będą czynne w godz. od 7 do 21 od poniedziałku do soboty, oraz od godz. 8 do 20 w niedziele.

Netto jest duńską siecią osiedlowych sklepów spożywczych, oferującą produkty pierwszej potrzeby po niskich cenach.  Obecna jest na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem.

Sieć Netto  jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, która zatrudnia prawie 3 tys. osób. Bierze aktywny udział w życiu lokalnych społeczności nie tylko na Pomorzu, ale we wszystkich mniejszych i większych miejscowościach, w których jest obecna. Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-Mćrsk Gruppen i F. Salling.