Głosami właścicieli, detalistów, kierowników oraz pracowników sklepów spożywczych zostały wybrane najlepsze spośród rynkowych nowości 2009 roku. 

W kategorii: mleko i wyroby mleczne wyróżniona została Śmietana Milandia, zaś w linii: tłuszcze żółte: masło Omega 3&6. W ubiegłym roku masło z kwasami omega zostało już nagrodzone Złotym Medalem na Targach Polagra 2009. Kolejne nagrody w dorobku spółdzielni z Ostrołęki potwierdzają wysoką jakość, a także innowacyjność produktów. Do tej pory była ona laureatem m.in. Złotej Mlecznej Rewii, Innowacji Roku 2009 i Medalu Mercurius Gedanesis.

Spółdzielnia Mleczarska „Ostrołęka” należy do największych wytwórców produktów nabiałowych w Polsce. Firma działa na rynku od lat 30 XX wieku i znajduje się w pierwszej dziesiątce eksporterów wyrobów mlecznych w kraju. SML „Ostrołęka” w ciągu ostatnich lat zanotowała widoczny wzrost sprzedaży, który idzie w parze z innowacjami oraz rozwojem zakładów: wybudowanie zakładu przy wsparciu środków finansowych SAPARD oraz przejęcie Spółdzielni Mleczarskiej w Nidzicy. Oprócz tego Spółdzielnia z Ostrołęki spełnia wszystkie wymogi oraz standardy europejskie, co daje jej możliwość dystrybucji swoich produktów w całej Wspólnocie.