Współorganizatorami akcji są Caritas Diecezji Płockiej i Maltańska Służba Medyczna z Płocka. Akcja dla powodzian ma potrwać od 25 do 30 czerwca, a noc zakupów rozpocznie się o godz. 21 a zakończy  o 24.

– Region płocki został poważnie doświadczony tym kataklizmem, dlatego nie możemy pozostać obojętni. Każda taka inicjatywa, jak ta Galerii Handlowej Mazovia, jest bardzo potrzebna – uważa ks. Szczepan Bugaj, dyrektor Caritasu w Płocku. Podobnego zdania jest Sławomir Szaruga z płockiej Maltańskiej Służby Medycznej – Powodzianom, zwłaszcza z regionu Płockiego, pomagamy od samego początku tej tragedii i potrzeby wciąż są ogromne. Niektórzy stracili dorobek całego życia, dlatego każda pomoc jest na wagę złota. Darami podczas zbiórki opiekować się będą wolontariusze Maltańczyków-.

Partnerem akcji są sklepy: Media Markt oraz Takko Fashion. Ten ostatni daje nawet w czasie akcji 20 proc. rabatu na towar w regularnych cenach, jeżeli będzie kupowany dla ofiar powodzi.

– Jesteśmy przekonani, że rabaty, które w tym czasie będą dochodzić nawet do 70 proc. skłonią naszych Klientów do większej hojności w dzieleniu się z osobami poszkodowanymi – przekonuje Leszek Muziński, dyrektor Mazovii.