Firma zainstalowała ponad 500 terminali w blisko 120 sklepach sieci. Wcześniej sklepy sieci Netto nie posiadały urządzeń do akceptacji kart płatniczych. – Z radością przyjęliśmy fakt o decyzji sieci sklepów Netto o współpracy z naszą firmą, tym bardziej iż jest to dojrzała decyzja, poprzedzona trwającymi rok testami naszych terminali w wybranych sklepach kontrahenta – mówi Janusz Diemko, prezes First Data Polska SA.

Duńska sieć osiedlowych sklepów spożywczych Netto, jest obecna na polskim rynku od sierpnia 1995 roku, kiedy to otwarty został pierwszy sklep w Szczecinie. Netto posiada dwa centra dystrybucyjne: w Motańcu pod Szczecinem oraz w Domasławie pod Wrocławiem. Netto sp. z o.o. jest obecnie największą firmą w województwie zachodniopomorskim, zatrudnia ok. 3 tys. osób.

Netto stanowi część Dansk Supermarked A/S, której właścicielami są A.P. Mřller-Mćrsk Gruppen i F. Salling. Dansk Supermarked jest również właścicielem i zarządcą sieci hipermarketów Bilka i Fotex. Dansk Supermarked jest drugim co do wielkości przedsiębiorstwem działającym w branży handlu detalicznego w Danii. Poza Polską i Danią, sieć rozwija się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwecji.

First Data Polska SA jest największym na polskim rynku agentem rozliczeniowym kart płatniczych świadczącym swoje usługi zarówno w sektorze bankowym, jak i handlowo-usługowym. W zakresie nowoczesnych płatności First Data Polska umożliwia punktom handlowo-usługowym przyjmowanie płatności kartami: dokonuje autoryzacji transakcji, ich przetwarzania oraz rozliczania. Firma posiada największą w Polsce sieć punktów akceptujących płatności kartami płatniczymi zapewniając kompleksową obsługę akceptacji kart Visa, Visa Electron, Mastercad, Mastercard Electronic, Maestro, Polcard, Diners Club i JCB.