W Galerii Twierdza Kłodzko od września 2010 roku funkcjonować będzie także nowoczesny fittnes club. W tym samym miesiącu, w sąsiedztwie GTK otworzy swe podwoje Mc’Donalds. Sukcesywnie, pozostałą powierzchnię zagospodarowują także kolejne firmy.

Centrum wzbogaci się o dodatkowe 400 miejsc parkingowych, co nie pozostaje bez znaczenia, biorąc pod uwagę popyt liczony w tysiącach klientów dziennie. Wszystko wskazuje na to, że pod koniec roku nastąpi finalizacja oddania do użytku całości inwestycji, łącznie z oczekiwanym kinem.

Funkcjonujące od przeszło roku Centrum Handlowe to jeden z większych pracodawców na tym obszarze, zatrudniający przeszło 800 osób. GTK dysponuje łącznie 1100 miejscami parkingowymi i oferuje towary 65 firm na przestrzeni 30 tysięcy mkw. „Twierdza” to również wypoczynek i rozrywka, którą zapewniają kawiarnie i restauracje oraz popularne i lubiane przez odbiorców eventy organizowane raz w miesiącu.

Inwestorem CH Twierdza Kłodzko jest Rank Progress SA z siedzibą w Legnicy. Spółka jest podmiotem operującym głownie na rynku nieruchomości handlowych. W latach 2001-2009 zrealizowała i oddała do użytku siedem projektów Centrów Handlowych Tesco (m.in. Zielona Góra, Bielsko Biała), jedenaście projektów Centrów Handlowych Carrefour (m.in. Szczecin, Białystok, Kalisz, Zamość) oraz Centrum Handlowe Castorama w Bielsku-Białej a także Leroy Merlin w Kaliszu i Kłodzku.