Emperia zamierza przeprowadzić do końca 2010 roku dwa lub trzy przejęcia podmiotów z branży dystrybucyjnej i detalicznej. Obroty spółek, których kupnem zainteresowany jest holding Emperia, sięgają około 200 mln zł.

Grupa Handlowa Emperia należy do grona najbardziej wpływowych firm handlowych na Lubelszczyźnie. Tym samym otrzymała ostatnio tytuł największej firmy Lubelszczyzny 2009 roku w rankingu przygotowanym przez lokalną gazetę, Dziennik Wschodni. – Zaczynaliśmy w 1990 roku z pięcioma pracownikami i jednym 70-metrowym magazynem. Dziś w całej Polsce zatrudniamy ponad 13 tys. osób, z czego ponad trzy tysiące na Lubelszczyźnie. I nie zamierzamy się zatrzymywać – zapewnia Artur Kawa, prezes Grupy Handlowej Emperia.

Stokrotka Sp. z o.o. powstała w 1994 roku w Lublinie. Spółka jest częścią Grupy Handlowej Emperia. Koordynatorem tej grupy jest spółka Emperia Holding SA notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych od 3 stycznia 2002 roku.

Supermarkety Stokrotka posiadają zlokalizowane w całym kraju centra dystrybucyjne. Jest to sieć sklepów rozmieszczonych na osiedlach mieszkaniowych i w dużych centrach handlowych w całej Polsce. Obecnie działa już ponad 160 supermarketów osiedlowych o powierzchni od 500 do 800 mkw., oferujących 12 tys. pozycji asortymentowych. Mottem działania sieci jest hasło: miło, blisko i wszystko.