W 2009 roku Rossmann otworzył 82 placówki, w tym planuje otwarcie ponad 100.

Rossmann chce otwierać średnio 2 drogerie tygodniowo. Większość z nich znajduje się przy ruchliwych miejskich ulicach. W listopadzie Rossmann planuje otwarcie drogerii nr 500. Do końca 2010 roku firma zamierza zatrudnić 1,6 tys. nowych pracowników.

Rossmann to obecnie jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie, funkcjonująca w Niemczech, Polsce, Czechach i na Węgrzech. W Polsce Rossmann jest liderem w branży, posiada sieć placówek samoobsługowych zlokalizowanych w całym kraju.

W 2010 roku firma zamierza otworzyć kilkadziesiąt nowych placówek. Wszystkie uruchamiane w Polsce filie Rossmann to placówki samoobsługowe, które charakteryzują się szerokim asortymentem drogeryjno – perfumeryjnym (ponad 10 tys. pozycji) oferowanym w niskich cenach. Na fasadzie każdego sklepu widnieje logo firmy – wpisany w literę "O" Centaur – mityczna postać grecka: pół-koń, pół mężczyzna, będący wizualizacją nazwiska założyciela i właściciela firmy (Ross – rumak, mann – mężczyzna).

Rossmann Polska należy do grupy kapitałowo – zakupowej tworzonej przez Rossmann GmbH i A.S.Watson. 7800 drogerii wchodzących w skład grupy funkcjonuje w 55 krajach, zatrudnia 98 tysięcy pracowników, osiąga obroty netto ponad 12 miliardów Euro. Do grupy należą tak znane sieci sklepów jak: Rossmann, Kruidvat, A.S.Watson, Superdrug, Savers, Trekpleister, ICI Paris.