Koszalin zyska kolejną galerię handlową

Inwestorzy zapewniają że za 2,5 roku w okolicach dworca PKS stanie ogromne centrum handlowe, niewiele mniejsze od Forum Koszalin. Obecnie firma czeka na odpowiednie zmiany w planie zagospodarowania, które mają jej pozwilić również na budowę hipermarketu.

– Zakładam, że za rok o tej porze będziemy mieli już całą dokumentację, żeby wejść na plac budowy – mówi Dariusz Anisiewicz, specjalista ds. planistycznych i administracyjnych w Echo Investment. – Sama budowa potrwa półtora roku. Może nie od razu w całości, ale na pewno zaczniemy zabudowę od strony ul. Zwycięstwa. Na początek na pewno stanie hipermarket o powierzchni 10 tys. mkw., ale jeszcze nie wiemy, pod jakim szyldem. Z naszych badań wynika, że w żaden sposób nie będziemy odbierać klientów Emce, ani Forum, ani oni nam. Emka jest dla mieszkańców północnej części miasta, Forum – głównie dla przyjezdnych z okolicy, zwłaszcza od strony Poznania. My będziemy obsługiwać m.in. mieszkańców centrum – dodaje. 

Galeria Nova  ma mieć 34 tys. mkw. powierzchni lokali do wynajęcia, znajdujących się na dwóch kondygnacjach. Do tego ma dołączyć 820 miejsc na parkingu podziemnym. Do dziś nie jest podana ilość sklepów, które będą się w niej znajdować.  

Na dwóch kondygnacjach pojawią się wyłącznie sklepy. W galerii nie przewidziano żadnych punktów rozrywkowych. – Chcemy się nastawić wyłącznie na handel – mówi Dariusz Anisiewicz. – Przy galerii powstanie jedynie hotel sieciowy, w którym będzie znajdować się około 60 pokojów.