Debiut spółki na GPW planowany jest na pierwszą połowę lipca. – Objęcie przez inwestorów wszystkich akcji w okresie, kiedy uwaga rynku koncentrowała się głównie na Tauronie, uważam za niemały sukces naszej spółki – mówi Jan Mroczka, prezes zarządu Rank Progress SA – Udało nam się przekonać inwestorów, że zakup naszych akcji to dobra decyzja – podkreśla Jan Mroczka.

Inwestorzy instytucjonalni objęli 3 777 730 akcji, zaś w transzy otwartej przydzielono 865 400 walorów. Akcje sprzedane w ofercie publicznej stanowią 12,5 proc. podwyższonego kapitału zakładowego i dają prawo do 8,7 proc. głosów na WZA. Nabywcami walorów zostało 177 osób fizycznych oraz 16 osób prawnych.

– Dzięki sukcesowi emisji uda nam się przyspieszyć rozwój Rank Progress i zrealizować nasze plany na najbliższe lata – dodaje Jan Mroczka. Plany inwestycyjne Rank Progress na lata 2010-2012 zakładają poniesienie łącznych wydatków w wysokości około 500 mln zł. Środki pozyskane w wyniku oferty publicznej zostaną przeznaczone na dofinansowanie realizacji galerii i centrów handlowych w Kaliszu, Zamościu, Jeleniej Górze, Kłodzku, Świdnicy oraz Legnicy. Rank Progress SA jest firmą inwestycyjno-deweloperską. Spółka zapewnia, że rozwija się w branży nieruchomości z myślą o swoich partnerów i społeczności lokalnych.