Na placu Kościuszki w Bytomiu nadal trwają prace na każdej z pięciu kondygnacji powstającego budynku galerii. Tylko kilka miesięcy pozostało do otwarcia galerii Agora, dlatego na ten czas zaplanowano przede wszystkim prace wykończeniowe konstrukcji budynku oraz aranżację jego wnętrza.

Już teraz bryła galerii zmienia znacznie swój wygląd – w witrynach okiennych montowane jest szkło, w którym odbijają się okna i fasady otaczających plac kamienic. Wewnątrz obiektu instalowane są ścianki działowe sklepów i kilometry kabli, które niedługo zostaną zasłonięte podwieszanymi stropami. W najbliższym czasie zamontowane będą także windy i ruchome schody.

W sierpniu 2010 roku galeria zyska swój ostateczny wygląd – na elewacji całego budynku zostaną ułożone płyty z gresu oraz tynki, zostanie także zakończony montaż wszystkich elementów szklanych. Ostatnim punktem będzie montaż reklam najemców.

Już 22 czerwca 2010 roku w Agorze odbyła się ceremonia zawieszenia wiechy. Może być ona symbolem współpracy pomiędzy inwestorem, wykonawcami i władzami miasta. Wieniec o średnicy 1,8m został zawieszony pod dachem głównego atrium Agory Bytom, na wysokości 35 metrów. Kolory wstążek zdobiących go nie są przypadkowe. Biały, czerwony, żółty i niebieski to barwy flag Polski, Danii i Norwegii (skąd pochodzą inwestorzy) oraz kolory miasta Bytomia.

W procesie budowy Agory Bytom biorą udział wyspecjalizowane firm, posiadające doświadczenie w prowadzeniu złożonych projektów. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud SA. Spółka Niras Polska jest autorem projektów konstrukcji i instalacji budynku Agory Bytom – nie pierwszy już raz współpracuje z firmą Braaten+Pedersen. Nadzorem oraz koordynacją najmu w Agorze Bytom zajmuje się Gleeds Polska. Jej inspektorzy na co dzień pracują m.in. przy odbiorach technicznych kolejnych części budynku oraz instalacji. Do spółki Falco natomiast od początku należała organizacja prac na budowie oraz bieżące zarządzanie rozwiązaniami logistycznymi.