Umowa współpracy jest kolejnym przejawem realizacji programu centralnego zaopatrzenia, który jest wdrażany od końca ubiegłego roku w sieciach restauracji zarządzanych przez Sfinksa. Spółka współpracuje już w tym zakresie z jednym z największych dystrybutorów, firmą Farutex, oraz dużymi producentami bezpośrednio dostarczającymi swoje wyroby do restauracji. Są to min.: Bonduelle Polska, Bols, Polmos Białystok, Pepsi-Cola General Bottlers Poland, Kerry Polska, JohnsonDiversey Polska, Elite Cafe oraz wiele, wiele innych.

– Stale doskonalimy system centralnych zakupów, co łączy się również z dywersyfikacją źródeł zaopatrzenia. Dzięki temu zwiększamy konkurencyjność wśród naszych dostawców, uzyskujemy atrakcyjniejsze ceny produktów oraz dodatkowe korzyści w postaci specjalnych rabatów i promocji. Zróżnicowanie dostawców i oferty pozwala naszym franczyzobiorcom i menedżerom, prowadzącym restauracje własne, elastycznie reagować na bieżące potrzeby w zakresie zaopatrzenia i efektywnie planować zakupy – mówi Iwona Potrykus, wiceprezes zarządu Sfinks Polska SA.

Obecnie Sfinks Polska SA zarządza 111 restauracjami, w tym siecią 96 restauracji Sphinx zlokalizowanych w całej Polsce i za granicą, dziewięcioma restauracjami Chłopskie Jadło  i sześcioma restauracjami Wook.