Sadyba Best Mall jest usytuowana przy ścieżkach rowerowych prowadzących do ciekawych rejonów stolicy i okolic, a także w pobliżu parków, w których można uprawiać Nordic Walking. Dla rowerzystów centrum przygotowało zatem specjalną mapkę z wybranymi ścieżkami stolicy oraz południowego Mazowsza. Mieszkańcy Warszawy i okolic poznają długość tras rowerowych i będą mogli sprawdzić, które zakątki miasta warto odwiedzić. Podczas rowerowych wypraw można będzie odwiedzić Park Agrykola i Park Kultury w Powsinie, Ogród Botaniczny w Powsinie, Tężnie w Konstancinie, kąpieliska w Zalesiu Dolnym i Górnym. Dla najbardziej wytrwałych przygotowana jest mapka dojazdu do Jeziora Czerskiego oraz ruin XIV-wiecznego Zamku Książąt Mazowieckich w Czersku.

3 lipca 2010 roku od godz. 11:00 w centrum handlowym przy Powsińskiej w Warszawie na klientów będzie czekać trzech instruktorów, którzy wytłumaczą, jak najlepiej korzystać z kijów do Nordic Walking.

Trzecia edycja akcji rowerowej w Sadybie będzie się odbywać regularnie w weekendy od początku lipca do końca sierpnia 2010 roku. Podczas wakacyjnych weekendów pierwsze 40 osób dostanie za darmo rower na cały dzień zwiedzania (w ofercie jest dodatkowo 5 sztuk rowerków dla dzieci), a 30 osób będzie mogło wypożyczyć bezpłatnie kije Nordic Walking. Warunkiem wypożyczenia roweru lub kijów jest okazanie dowodu tożsamości.

Również od 3 lipca 2010 roku w galerii Poznań Plaza rusza darmowa wakacyjna wypożyczalnia rowerów. Mieszkańcy Poznania i okolic będą mieli okazję za darmo wypożyczyć rowery podczas wszystkich wakacyjnych weekendów w lipcu i sierpniu. Mieszkańcy Poznania mogą także na mapy z najciekawszymi szlakami rowerowymi w okolicy. Podczas rowerowych wypraw można będzie odwiedzić Park Sołacki, Park Cytadela, okolice jezior Rusałka i Kiekrz, a najbardziej wytrwali rowerzyści dojadą do Parku Krajobrazowego Promno.

W każdą wakacyjną sobotę i niedzielę, od godz. 10.00 udostępnionych będzie 40 rowerów, które będzie można wypożyczyć na cały dzień zwiedzania już od godz. 10.00 (miejsce – parter, wejście od ul. Lechickiej – przystanku PST). Należy mieć ze sobą dwa dokumenty tożsamości w tym jeden ze zdjęciem. Wypożyczalnia będzie czynna do 20:00, przy ul. Drużbickiego 2, na parterze Centrum.