Cykl szkoleniowy zespołów sprzedażowych salonów Le Mac otworzyło szkolenie z profesjonalnej obsługi klienta. Podczas zajęć uczestnicy zdobyli wiedzę i umiejętności w zakresie nawiązywania kontaktu z klientem, diagnozy potrzeb, prezentacji produktów i finalizacji sprzedaży, a także sprzedaży dodatkowej i obsługi kilku klientów na raz.
Podczas drugiego szkolenia „Sprzedawca – stylista” sprzedawcy nauczyli się rozpoznawać typy kolorystyczne i osobowościowe mężczyzn, aby móc im lepiej doradzić w doborze odpowiedniego ubioru i dodatków do ich indywidualnej osobowości i typu urody. Ważnym elementem szkolenia było także doradztwo w zakresie dopasowania odzieży do indywidualnej budowy ciała klienta tak, aby podkreślić atuty i ukryć mankamenty sylwetki.

Szkolenie z towaroznawstwa, które odbyło się 22 czerwca pozwoliło uczestnikom zdobyć umiejętności rozpoznawania tkanin i dzianin, a także wiedzę o ich właściwościach, by móc klientom służyć fachowym doradztwem, jak użytkować i pielęgnować poszczególne produkty. – Chcemy, aby nasi klienci w osobach sprzedawców Le Mac mieli fachowych doradców, którzy pomogą im dokonać jak najlepszych zakupów. Klienci mają coraz wyższe wymagania, jeśli chodzi o profesjonalizm ekspedientów, zwłaszcza w przypadku renomowanych marek. Oczekują wartości dodanej i my im ją właśnie dajemy inwestując w doskonalenie poziomu obsługi, która nie jest zwykłą sprzedażą lecz staje się coraz bardziej kompleksowym i indywidualnym doradztwem – tłumaczy Anna Dziełak, prezes Le Mac.
 

Le Mac posiada obecnie 12 salonów w Polsce. W ubiegłym roku sieć powiększyła się o salony wznajdujace się m.in. w centrach handlowych w Warszawie (Blue City), Krakowie (Bonarka) i Gdańsku (Fashion House Outlet Centre.

Istniejąca od 2006 roku sieć sklepów z odzieżą męską Le Mac takich marek, jak Camel Active, Calamar czy Hattric, kieruje swą ofertę do mężczyzn, w większości w wieku 30+, którzy oprócz odzieży typu casual na czas po pracy i na weekend chcą także w pracy ubierać się wygodnie i elegancko.