Jedną z przyczyn, dla których Carrefour zdecydował się na otwarcie sklepu w Warszawie przy ul. Wspólnej 73 jest bliskość ścisłego centrum stolicy. W nowym Carrefour Express dostępny jest szeroki asortyment artykułów, w tym marki krajowe oraz produkty marki własnej Carrefour. Sklep oferuje również spory wachlarz usług takich jak: akceptacja kart płatniczych i bonów, płatności rachunków w kasie oraz doładowanie telefonów komórkowych.

Carrefour Polska należy do Grupy Carrefour, czyli francuskiej sieci hipermarketów i supermarketów. Historia firmy sięga roku 1963, wówczas w Annecy we Francji powstał pierwszy supermarket tej marki. Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic, stąd też nazwa Carrefour, która w języku francuskim oznacza "skrzyżowanie". Od momentu założenia firma otworzyła w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad 15 tys. sklepów, w których pracuje prawie pół miliona pracowników w około 100 narodowościach.

W Polsce pierwszy hipermarket Carrefour został otwarty w listopadzie 1997 roku w Łodzi. W roku 2000 do sieci dołączyły supermarkety Champion i Globi. Natomiast w roku 2007 Carrefour przejął 183 supermarkety Albert, 15 hipermarketów Hypernova oraz cztery stacje benzynowe.