Sobotnie badania trwały od godz. 9 do 13 w sklepie Netto przy ul. Wojska Polskiego 8A w Bydgoszczy. Można je było wykonać za darmo i bez skierowania. Zainteresowanie akcją było duże – przez cztery godziny do pielęgniarki wykonującej pomiary aparatem Accu-Chek firmy Roche Diagnostics, stała kolejka chętnych – osób w wieku od 40 do 70 lat. Ta grupa jest najbardziej zagrożona cukrzycą.

Zainteresowaniem cieszył się także stolik dietetyczki, która objaśniała osobom, u których pomiar wykazał podwyższony poziom cukru, jak ustawić codzienną dietę, żeby bez przyjmowania leków, wrócił do normy.

Każdy, kto poddał się badaniu, dostał pakiet materiałów edukacyjnych: bezpłatne numery specjalistycznego pisma Diabetyk, które patronowało akcji, książeczki poradnicze o zdrowym żywieniu, praktyczne kółko Roche Diagnositics do samodzielnego obliczania wartości kalorycznej składników pokarmowych i błękitne bransoletki – międzynarodowy symbol walki z cukrzycą, przygotowane przez Netto.

Profilaktyczna akcja Netto w Bydgoszczy była pierwszą z cyklu białych sobót, jakie będą zorganizowane również w innych miejscowościach, w których sieć ma swoje sklepy. Netto od kwietnia prowadzi ogólnopolską kampanię edukacyjną „Zatrzymać cukrzycę”. Pierwszym elementem kampanii było wprowadzenie do sklepowej oferty zdrowej żywności i wyeksponowanie jej na specjalnie oznakowanych półkach. Kolejny to organizacja akcji badań poziomu cukru i porad dietetyka. Partnerami Netto w kampanii są: Roche Diagnostics, producent aparatów medycznych Accu-Chek, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków i popularny dwutygodnik Vita.