– Spółka Helios po ocenie możliwości kaliskiego rynku, podjęła decyzję o powiększeniu swojego kompleksu. Helios w Galerii Amber będzie 9-salowym centrum kinowym, które z pewnością spełni wymagania mieszkańców miasta. Spotkaliśmy się również z opiniami innych najemców, którzy żywo interesują się tym rynkiem i widzą w nim duży potencjał. Oczekiwania rynku okazały się większe od tego co przewidywaliśmy, co bardzo nas cieszy – mówi Marcin Materny, dyrektor działu centrów handlowych Echo Investment.

Galeria Amber to 4-kondygnacyjne centrum handlowo – rozrywkowe o powierzchni około 30 tys. mkw. przeznaczonej na wynajem. Centrum powstanie u zbiegu ul. Górnośląskiej i nowo budowanej Trasy Bursztynowej na terenie byłego dworca PKS w Kaliszu. W galerii znajdzie się około 150 sklepów i punktów usługowych, hipermarket spożywczy oraz liczne restauracje i kawiarnie. W programie centrum będzie również 9-salowe kino, którego operatorem będzie siec Helios. Do dyspozycji klientów będzie parking na 1 170 miejsc postojowych.
 
W styczniu 2010 roku uprawomocnił się Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego pozwalający na realizację centrum. Obecnie Echo Investment ubiega się o uzyskanie decyzji środowiskowej.

Helios to funkcjonujące od 1993 roku centrum filmowe, posiadające pozycję trzeciej z największych sieci na krajowym rynku kinowym. Obecnie Helios posiada 122 ekrany i prawie 27 tys. foteli w kinach m.in. w Białymstoku, Bielsko Białej, Dąbrowie Górniczej, Gdańsku, Gnieźnie, Gorzowie Wielkopolskim, Kaliszu, Katowicach, Kielcach, Koninie, Legnicy, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Pile, Piotrkowie Trybunalskim, Płocku, Radomiu, Rzeszów, Sosnowcu, Warszawie i Wrocławiu.

Echo Investment SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 37 miastach Polski blisko 90 projektów o łącznej powierzchni ponad 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.