W ogródku Coca-Coli, w strefie gastronomicznej, ustawione zostały dwie duże plazmy, na których wyświetlane są mecze. W ten sposób najbardziej zagorzali kibice mogą oddawać się piłkarskim emocjom. Do 20 czerwca mecze obejrzało już ponad 6 tys. osób.

Dodatkowo na pasażu, naprzeciw hipermarketu Auchan, stanęło piłkarskie boisko o wymiarach 8x12m, z nawierzchnią ze sztucznej trawy, otoczone siatką. Rozpoczęły się tam mecze drużyn dziecięcych, w dwóch grupach wiekowych (2 – 4 klasa oraz 5 – 6 klasa). Trzyosobowe teamy rozgrywają półgodzinne mecze. Każdy z 32 zespołów – w nawiązaniu do Mistrzostw – reprezentuje inny kraj, analogicznie do drużyn walczących w RPA. Mecze odbywają się codziennie od 11 czerwca do 11 lipca w godz. 15.00 – 19.00. Wybór „reprezentacji” następuje w drodze losowania, a każdy z uczestników otrzymuje odpowiedni pakiet startowy. Specjalnie na potrzeby turnieju został przygotowany regulamin rozgrywek, które prowadzi profesjonalny sędzia piłkarski z Małopolskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

W drugiej części Mistrzostw napięcie będzie rosło, tym bardziej, że zbliżają się ćwierćfinały, półfinały i Wielki Finał. 11 lipca 2010 roku emocje sięgną zenitu: oprócz meczu finałowego, odbędą się również występy cheerleaderek oraz pokaz freestylingu piłkarskiego w wykonaniu grupy Zina, mającej na swoim koncie m.in. wspólne występy z samym Zinedinem Zidanem.

W fazie półfinałów, do 20 czerwca 2010 roku, w Bonarce padło prawie 4 tysiące goli, a w RPA – „zaledwie” 57.