Nieruchomości zarządzane przez DTZ to obiekty o łącznej powierzchni przekraczającej 1,5 mln mkw. 16 z nich to centra handlowe.

Na początku maja 2010 roku, firma DTZ została wybrana przez Macquarie Capital Funds (Europe) Limited do świadczenia usług Property and Asset Management (zarządzania nieruchomościami) dla pięciu centrów handlowych w Polsce, o łącznej powierzchni przekraczającej 300 tys. mkw.

Kolejne centra handlowe, którymi zarządzać będzie DTZ rozproszone są po całej Polsce i znajdują się w: Szczecinie, Wrocławiu, Katowicach, Gliwicach oraz Krakowie. Obiekty te dysponują nowoczesną powierzchnią handlową, atrakcyjną dla najemców i klientów. Wszystkie charakteryzują się dogodnym dojazdem, zarówno środkami komunikacji miejskiej jak i samochodem.

– Jestem przekonana, że nasze usługi Property and Asset Managment przyniosą wysoki poziom satysfakcji dla właściciela nieruchomości, najemców i klientów, a także lokalnych społeczności. Bardzo się cieszę, że będę mogła blisko współpracować z doświadczonymi zespołami pracowników, którzy już znajdują się w zarządzanych obiektach – powiedziała Agnieszka Muż, Portfolio Property Manager w DTZ.

Zespół DTZ przejął portfel nieruchomości od 1 lipca 2010, natomiast pomiędzy majem a lipcem trwały pracę przygotowawcze do przejęcia nieruchomości.

Centrum Handlowe Turzyn w Szczecinie, zostało otwarte w 2001 roku. Jest to dwupoziomowe centrum, posiadające również dwa poziomy zadaszonego parkingu mieszczącego 810 samochodów. Do dyspozycji klientów centrum jest hipermarket Carrefour, który otoczony jest przez 81 sklepów. Łączna powierzchnia najmu wynosi 27 tys. mkw.

Centrum Handlowe Borek we Wrocławiu zostało otwarte w październiku 1999 roku. Jest to jednopoziomowa galeria handlowa z małą antresolą i dużym parkiem oraz parkingiem na blisko 1300 samochodów. Poza hipermarketem Carrefour znajduje się tam 75 sklepów. Łączna powierzchna najmu przekracza 32 tys. mkw.

Centrum Handlowe Dąbrówka w Katowicach również zostało otwarte w październiku 1999 roku i jest jednopoziomową galerią handlową z dużym parkingiem mieszczącym 1040 samochodów. Całkowita powierzchnia najmu przekracza 23 tys. mkw., a hipermarketowi Carrefour towarzyszą 23 mniejsze sklepy.

Centrum Handlowe Arena w Gliwicach zostało otwarte we wrześniu 2006 roku i jest jednopoziomową galerią handlową z parkingiem na 1350 samochodów. Łączna powierzchnia najmu wynosi 25 tys. mkw., na której znajduje się Carrefour i 76 sklepów.

Centrum Handlowe Zakopianka w Krakowie zostało otwarte w październiku 1998 roku i jest jednopoziomową galerią handlową z kompleksem kinowym i parkingiem na 2200 samochodów. Łączna powierzchnia najmu przekracza 48 tys. mkw., na których znajduje się hipermarket Carrefour i 83 sklepy.