– Zorganizujemy zbiórkę, a zebrane pieniądze przeznaczymy na zakup sprzętu, który w przyszłości będzie pomagał w likwidowaniu skutków powodzi. Jednak o skuteczności naszej akcji zdecyduje zaangażowanie osób i instytucji, które włączają się w to przedsięwzięcie – mówi Jacek Spychała, manager ds. Public Relations Żabka Polska SA.

W każdym sklepie Żabka od godziny 6.00 rano będzie można wrzucić pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek. Akcja potrwa do godziny 18.00.

Wszyscy ajenci sklepów Żabka zaangażowali się w tę szczytną akcję. Spółka Żabka Polska zajęła się kolportażem materiałów, puszek, a także uruchomieniem dodatkowego systemu raportowania. – Tegoroczna powódź pokazała, że służby ratownicze nie dysponują sprzętem, dzięki któremu mogłyby sprawnie usuwać skutki powodzi. Dlatego kiedy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprosiła nas do akcji, nie czekaliśmy ani chwili. Liczymy, że wspólnie uda nam się zebrać jak najwięcej – dodaje Jacek Spychała.

Silesia City Center w Katowicach również mówi "Stop powodziom!". Silesia włączyła się w akcję Orkiestry i również w najbliższą niedzielę, 4 lipca, jej wolontariusze będą kwestować na terenie centrum na rzecz walki z kataklizmem.

Specjalna puszka na datki stanie także na Placu Tropikalnym w tym największym górnośląskim centrum handlowym. Środki z publicznej zbiórki pieniędzy zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczego dla ochotniczych i zawodowych jednostek Straży Pożarnej oraz innych grup i jednostek ratowniczych.