Nowy supermarket powstał obok funkcjonującego już supermarketu Intermarché, tworząc w ten sposób Rynek Muszkieterów.

Placówka w Pabianicach jest kolejnym supermarketem Bricomarché, w którym wprowadzono nowy sposób rozmieszczenia alejek. Stworzony koncept jest odpowiedzią na najnowsze trendy marchandisingowe, wprowadzane w placówkach typu „dom i ogród”. W nowym Bricomarché, na powierzchni 1400 mkw. znajduje się 15 tys. artykułów budowlanych, dekoracyjnych oraz ogrodowych. Muszkieterowie oferują również wybór produktów dla majsterkowiczów oraz akcesoria motoryzacyjne.

Bricomarché w Pabianicach świadczy także wiele dodatkowych usług, jak na przykład karta kredytowa lub sprzedaż ratalna. Posiadacze karty Bricomarché otrzymują darmowy kredyt do 51 dni, swobodę wyboru spośród wielu opcji spłat oraz dostęp do atrakcyjnych promocji tylko dla posiadaczy karty.

Sklepy sieci lokowane są najczęściej w małych i średnich miastach, co pozwala właścicielom poznać potrzeby i problemy mieszkańców, a przez to dostosować ofertę i politykę cenową do ich możliwości. Współpraca z samorządem pomaga lokalizować kolejne sklepy zgodnie z potrzebami mieszkańców. W nowym supermarkecie Bricomarché zatrudnienie znalazło 26 osób.