W lipcu 2009 roku do sieci należało 31 marketów, ale firma Afhelan Burzyńscy S.J. już wówczas zapowiadała dalszy rozwój. Ostatnie otwarcie miało miejsce 29 kwietnia 2010 roku – powołany został market Arhelan w miejscowości Poświętne 52A. Natomiast w lutym br. firma pojawiła się w Brańsku. Od 19 lutego 2010 działa tam należący do sieci sklep Alkohole Świata (ul. Kościelna 9).

Firma Arhelan Burzyńscy jest rodzinnym przedsięwzięciem. Została powołana do istnienia w roku 1991 w Bielsku Podlaskim przez Helenę, Mirosława, Mirosławę oraz Arkadiusza Burzyńskich. W pierwszych latach istnienia główną działalnością była sprzedaż hurtowa produktów spożywczych. W 1995 roku powstał pierwszy market w Bielsku Podlaskim. Potem sieć otwierała kolejne, ciągle na terenie woj. podlaskiego. Dopiero w roku 2007 właściciele marki zdecydowali się na poszerzenie działalności na inne tereny kraju. Sklepy Arhelan zaczęły być otwierane również na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego.

W 2010 roku Arhelan został uznany za jedno z najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw i dołączył tym samym do grona Diamentów Forbesa. Firma została również wyróżniona w rankingu Gazele Biznesu 2009 organizowanym przez Puls Biznesu.