Ceremonia odbyła się na zielonym dachu Galerii Rumia, gdzie wkrótce rozpoczną się prace nad nadbudówką, która ma pomieścić pięć sal kinowych. Gospodarzem ceremonii był Vincent Polimeni, prezes Polimeni International, specjalnie przybyły na tą uroczystość ze Stanów Zjednoczonych. Z ramienia władz miasta przybyła Elżbieta Rogala-Kończak, urmistrz miasta Rumia, która od początku wspiera tę inwestycję. We wmurowaniu kamienia wziął także udział przedstawiciel Multikina, które będzie operatorem multipleksu w Galerii.

Planowana nowa kondygnacja Galerii Rumia, po północno – zachodniej stronie budynku, pomieści sale kinowe, z miejscami dla ponad 850 osób. Będą one wyposażone w najnowocześniejsze projektory, również do wyświetlania filmów w trójwymiarze. Cześć poziomu + 1 Galerii zostanie z kolei przekształcona na foyer przyszłego kina z kasami, kawiarniami i barami.

Uroczystość wmurowania kamienia stała się także okazją do ogłoszenia generalnego wykonawcy projektu, którym została spółka Megaron Przedsiębiorstwo Budowlano – Remontowe. Zaprezentowała ona wizualizację wnętrza przyszłego kina. Zostanie ono utrzymane w stylistyce charakterystycznej dla innych obiektów Multikina, harmonizując przy tym z założeniami architektonicznymi Galerii Rumia. Położono przede wszystkim nacisk na elegancję wnętrz. Czarne ściany będą tłem dla zdobiących je zdjęć, a czekoladowe i beżowe dodatki nawiążą do wykończeń dotychczas stosowanych w Galerii.

Polimeni International to znany na rynku amerykańskim developer, który od 10 lat prowadzi działalność także na terenie Polski. Strategia firmy zakłada głównie inwestycje w miastach średniej wielkości. Była ona inicjatorem projektów tzw. mix- use, łączących powierzchnię handlową, usługową, rekreacyjną i sportową, realizowaną w ramach jednej inwestycji. Grupa Polimeni zrzesza obecnie 15 spółek funkcjonujących w Polsce. Do jej głównych inwestycji należą galerie handlowe w Słupsku, Rumi i Jastrzębiu, projekty mieszkaniowe w Juracie i Pucku i projekty biurowe, jak nowy biurowiec w Gdańsku Wrzeszczu.