Portal powołując się na dyrektor finansową spółki Bomi, Aleksandrę Wojciechowską, podaje, że sklepy w całej Polsce są badane pod względem wyników finansowych i poddawane rewitalizacji. Te, których wyniki będą niezadowalające, zostaną zrestrukturyzowane.

W artykule czytamy, że najgorzej w tych badaniach wypadł sklep mieszczący się w Centrum Handlowym Oliwa, dlatego podjęto decyzję o jego likwidacji. Jak powiedział w wywiadzie dla telewizji CNBC Biznes, Andrzej Wojciechowicz, prezes zarządu Bomi, to jedyny sklep zamknięty w najbliższym czasie. Według Wojciechowicza Gdańsk to bardzo trudny rynek. Zysk netto zanotowany w 2009 roku przez Grupę Bomi wyniósł 40,1 mln zł, podczas gdy w 2008 roku odnotowano stratę netto. EBITDA wzrosła w 2009 roku 2,5 krotnie, zaś zysk operacyjny przeszło 5-krotnie. Spółka jest od 2007 roku notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

– Miniony rok pomimo nie najlepszych warunków rynkowych, zwłaszcza w pierwszej połowie tego okresu, oceniamy dobrze. Konsekwentnie realizowaliśmy strategię, która zakłada stworzenie kluczowej spółki na polskim rynku handlu – mówi dla trójmiejskiego portalu Andrzej Wojciechowicz.

Sieć Bomi posiada ok. 30 wielkopowierzchniowych sklepów delikatesowych w Polsce. Ich łączna powierzchnia wynosi ok. 50 tys. mkw.