„Enterprise Investors to niezależna polsko-amerykańska firma zarządzająca funduszami kapitałowymi, działa na rynku od 20 lat i jest liderem jeśli chodzi o liczbę i wartość dokonanych inwestycji. Inwestuje w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej i ma długoletnie doświadczenie w branży handlowej. Dino Polska korzystając z bogatego doświadczenia biznesowego Enterprise Investors ma zamiar konsekwentnie rozwijać swoją pozycję na rynku, budując około 40 marketów rocznie” – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie spółki Dino Polska.

„Firma zapowiada przy okazji, że wysokość planowanych przychodów sieci w roku 2010 przekroczy 540 milionów złotych. Dino Polska przeznaczy kapitał transakcyjny na sfinansowanie dynamicznego programu zakupu nieruchomości i budowy nowych sklepów. W zamian za wkład kapitałowy w kwocie 200 milionów złotych, Enterprise Investors stanie się mniejszościowym udziałowcem spółki” – informuje dalej w komunikacie.

Markety Dino powstały w 1999 roku. Do sieci należą sklepy o średniej powierzchni 300 mkw., zaopatrywane przez centralny magazyn zlokalizowany w Krotoszynie w województwie wielkopolskim. Dysponują one asortymentem około trzech tysiące produktów, wśród których pojawia się pełna oferta artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych.