E.Leclerc pojawi się w Bydgoszczy, Kołobrzegu i Poznaniu

E.Leclerc posiada obecnie 25 sklepów sieci Billa, z których trzy zostały przekształcone, a 22 kolejne czekają na rebranding. Zakończenie procesu jest planowane przez firmę na koniec roku 2010. Obecnie Billa zarządzana jest przez Poznalec sp. z o.o. i w najbiższym czasie ma dojść do ostatecznych decyzji, mających wpływ na zarządzanie całą siecią sklepów przez nowego właściciela. 

E.Leclerc jest najdłużej działającą siecią hipermarketów w Polsce. Pierwszy hipermarket E.Leclerc w kraju został uruchomiony w 1995 roku. Od tego czasu liczba hiper i supermarketów, zlokalizowanych w 17 miastach, wzrosła do 20. W 2009 roku obroty sieci osiągnęły poziom 2,281 mld złotych, tj. o 7,8 proc. więcej w stosunku do roku 2008. Zanotowany w tym samym czasie wzrost liczby klientów wyniósł ponad 7 proc. W całym okresie swojej działalności w Polsce E.Leclerc stworzył ponad 4700 miejsc pracy, a jego nakłady inwestycyjne sięgnęły 1,9 mld. złotych. W marcu 2009 roku zakończyła sie budowa galerii handlowej Przymorze w Gdańsku, gdzie uruchomiony został hipermarket E.Leclerc o powierzchni sprzedaży dziewięciu tys. mkw. i działa ponad 100 sklepów różnych marek na łącznej powierzchni 24 tys. mkw. 

W maju 2009 roku E.Leclerc otworzył swój dwudziesty market w Polsce w Zamościu, przejęty od grupy Carrefour. W 2009 roku zakończyła się również rozbudowa hipermarketu E.Leclerc w Warszawie przy ul. Ciszewskiego, gdzie obok powierzchni sprzedaży znacznie powiększono galerię handlową i dobudowano czterokondygnacyjną część biurową z przeznaczeniem na wynajem.W przygotowaniu są kolejne inwestycje sieci w supermarkety usytuowane w miastach średniej wielkości.