Wysoka pozycja Grupy Handlowej Emperia to efekt skutecznej realizacji przyjętej strategii działania, opartej na rozwoju organicznym i konsolidacji rynku. W obszarze dystrybucji Emperia obecnie skupia się na zapewnieniu korzystnych warunków handlowych i wysokich parametrów obsługi logistycznej na terenie całej Polski. W obszarze detalu grupa stawia na dynamiczny rozwój sieci supermarketów działających pod szyldem Stokrotka, Delima, Lewiatan, Euro-Sklep, Groszek i Milea.

W rankingu znalazły się także inne firmy z barnży FMCG jak Auchan Polska, Jerenimo Martins Dystrybucja, Grupa Eurocash, czy Lewiatan Holding.

Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych polskich grup handlowych. Prowadzi handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Koordynatorem działalności grupy jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Emperia Holding SA. Grupa swym zasięgiem obejmuje teren całego kraju. Spółka prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny cash&carry i centra dystrybucji rozlokowane w całej Polsce. Poprzez spółki Tradis oraz Ambra i DEF dociera do ponad 40 tys. polskich sklepów.

Handel detaliczny w Grupie Handlowej Emperia skupia sieci supermarketów, o różnorodnych formatach, prowadzące placówki marek Lewiatan, Groszek, Euro-Sklep, Milea, Społem Tychy, Stokrotka i Delima. Poprzez spółkę Partnerski Serwis Detaliczny Emperia współpracuje z 51 spółdzielniami spożywców. Łącznie w ramach sieci detalicznych Emperii działa już 3 880 polskich sklepów. Grupa Handlowa Emperia w całym kraju zatrudnia niemal 13 tysięcy osób. W tym roku świętuje jubileusz 20-lecia powstania.