Produkty Milandia, wzbogacone o kwasy omega 3 i 6, to jeden z najbardziej innowacyjnych pomysłów w przemyśle mleczarskim ostatnich lat. Ich unikatowość została podkreślona wyjątkowym na rynku wyglądem opakowań, w których kolorystyce dominuje elegancka czerń przełamana złotymi akcentami.
 
Eva Minge Creative Group powstała w celu promowania polskiego designu w kraju i za granicą. Skupia znanych architektów, projektantów wnętrz i wzornictwa przemysłowego oraz ponad 20 firm z różnych branż. Środki wypracowane ze współpracy z SM Ostrołęka, firma Creative Group przeznaczy w całości na stypendia dla młodych i zdolnych polskich designerów wzornictwa przemysłowego.

SM Ostrołęka plasuje się w trójce największych producentów i eksporterów odtłuszczonego mleka w proszku. Produkt ten eksportowany jest do wielu krajów na świecie, w tym nawet do Meksyku, Algerii, Iranu czy Kuby. SM Ostrołęka jest także producentem masła oraz twarogów i śmietany.

Początki firmy sięgają lat 30-tych XX wieku. Przez ten czas przedsiębiorstwo wypracowało sobie znaczącą pozycję w polskiej branży mleczarskiej. W ostatnim czasie firma była doceniana i wyróżniana zwłaszcza za produkty: masło extra Milandia i twaróg półtłusty Krajanka.