Użytkownicy systemu PayPal zyskują zaś dostęp do jednego z największych i najlepiej wyposażonych sklepów ze sprzętem cyfrowym w Polsce. – Dla wielu internautów kupowanie i płacenie w sieci wciąż jest trudne ze względu na skomplikowane procedury lub konieczność udostępniania swoich danych finansowych przy zakupie – mówi Przemek Pluta, dyrektor zarządzający PayPal Polska. – Wyeliminowaliśmy ten problem, dlatego zakupy w systemie PayPal są nie tylko szybkie i wygodne, ale również bezpieczne.

Odbiorca płatności widzi jedynie adres e-mail kupującego i podany przez niego adres wysyłkowy. Sama płatność natychmiast trafia na konto sprzedawcy, co skraca czas oczekiwania kupującego na przysłanie towaru.

– Nawiązanie współpracy z firmą PayPal, oferującą najpopularniejszy na świecie, ceniony przez użytkowników system płatności online, jest kolejnym, logicznym etapem naszego rozwoju. Nieustannie dążymy do wzbogacania i rozwijania naszej oferty o innowacyjne usługi i produkty, nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasi klienci mogli korzystać z bezpiecznej i wygodnej metody płacenia za zakupy w internecie – skomentował Adam Rzepkowski, e-Commerce Manager z firmy Vobis.

Vobis to sklep internetowy z branży elektronicznej, który umożliwił klientom płatności w systemie PayPal. Podobnej integracji dokonały również m.in. Merlin.pl, Agito.pl, Morele.net, Zadowolenie.pl, PocztaKwiatowa.pl, Intymna.pl czy Torres.pl (pełna lista sklepów dostępna jest na stronie https://www.paypal-marketing.pl/sklepy/kategorie.html).

System PayPal pozwala firmom i klientom indywidualnym dysponującym adresem e-mail wygodnie, bezpiecznie i szybko wysyłać oraz odbierać płatności online. Łączna suma płatności netto przetworzonych przez system PayPal w roku 2009, czyli całkowita wartość transakcji, wyniosła 71 mld dolarów, o 19 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. Łączna suma płatności w usługach dla handlowców w I kwartale 2010 roku wyniosła 12,5 mld dolarów, czyli o 49 proc. więcej niż w roku poprzedzającym. System PayPal obejmuje 220 milionów kont użytkowników, jest dostępny w 190 krajach i obsługuje płatności w 24 walutach. W Polsce PayPal obejmuje ponad milion kont, z czego ponad połowa jest aktywnych. Płatności PayPal są akceptowane w wielu popularnych witrynach internetowych, takich jak Merlin, Agito, Vobis, Cepelia, Poczta Kwiatowa, DHL, Harrods, eBay itp.
www.paypal.pl

Vobis SA to detaliczna specjalistyczna sieć sprzedaży sprzętu cyfrowego w Polsce. Firma oferuje swoim klientom najnowsze produkty i usługi renomowanych światowych marek z dziedziny zaawansowanych technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, fachowe doradztwo oraz serwis. Oferta obejmuje m.in. notebooki, komputery drukarki, monitory, oprogramowanie, GPS, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, akcesoria komputerowe oraz sprzęt audio-video. Dodatkowo Vobis projektuje, produkuje i sprzedaje sprzęt pod własną marką, głównie komputery stacjonarne i akcesoria.

Firma istnieje od 1992 roku, posiada ponad 200 salonów sprzedaży zlokalizowanych na terenie całego kraju (placówki zarówno własne, jak i partnerskie) oraz sklep internetowy. Vobis od lat odnosi sukcesy we wprowadzaniu na rynek nowych technologii i produktów. Jako pierwszy upowszechnił w Polsce sieci bezprzewodowe, notebooki, usługę przesyłu danych via GSM, aparaty cyfrowe, monitory TFT, GPS, nowe platformy w komputerach stacjonarnych i przenośnych.

Głównymi producentami i dostawcami firmy są: Microsoft, Intel, HP, Samsung, Toshiba, Asus, Acer, Polkomtel, Nokia, Garmin, TomTom, Becker, Logitech, Sony, Canon, Olympus, Nikon, Lexmark, Canal Plus.