Francuskiej spółce przy transakcji pomagają dwa banki: Goldman Sachs – jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie oraz szwajcarski UBS. Banki oczekują, iż transkacja będzie w obrębie zainteresowania nie tylko prywatnych przedsiębiorców, lecz również funduszy typu private equity. Wszystkie trzy podmioty odmawiają komentarzy na temat ewentualnego kontrkatu.

Sama oferta dotycząca transkacji nie jest jeszcze opublikowana i szczegóły jej nie są znane, podają źródła.Wszystkie dotychczasowe uzgodnienia mogą w każdej chwili ulec zmianom. Nie są znani także potencjalni nabywcy azjatyckich supermarketów i hipermarketów.

Carrefour, co do wielkości, jest pierwszym w Europie i drugim na świecie dystrybutorem detalicznym. Grupa Carrefour powstała we Francji w 1959 roku. Pierwszy supermarket należący do rodzin Fournier i Defforey, otwarty był w Annecy we Francji w 1963 roku. Wybudowano go na skrzyżowaniu pięciu ulic i stąd nazwa Carrefour – w języku francuskim "skrzyżowanie".

Od momentu założenia firma otworzyła w 33 krajach Europy, Azji i Ameryki Południowej ponad 15 430 sklepów, w których pracuje ponad 495 tys. pracowników w około 100 narodowościach. W 1969 roku pierwszy sklep poza granicami Francji, a w 1997 roku pierwszy w Polsce, w Łodzi. Dziś zakupy w sklepach sieci robią m.in. mieszkańcy Hiszpanii, Włoch, Portugalii, Turcji, Tajwanu, Singapuru, Chin, Brazylii, Argentyny, Meksyku oraz Rosji.