CB Richard Ellis została uznana za najlepszą na świecie firmę outsourcingową z sektora nieruchomości komercyjnych. Nagroda została przyznana na podstawie wieloaspektowego badania światowego rynku usług nieruchomości komercyjnych, przeprowadzonego przez Frost & Sullivan.

Analitycy z Frost & Sullivan ocenili pięć wiodących firm outsourcingowych na podstawie następujących kryteriów: znajomość rynku, optymalizacja kosztów, wpływ outsourcingu na rozwój firmy, tworzenie wartości oraz innowacja.CB Richard Ellis osiągnęła całkowity wynik na poziomie 8,2 punkta (w skali od 1 do 10), znacznie wyprzedzając następną firmę, która z wynikiem 7,4 punkta zajęła drugie miejsce. CBRE otrzymała najwyższe noty zwłaszcza za optymalizację kosztów i kreację wartości – kryteria, które podkreślają siłę jej profesjonalnego personelu i wysokiej jakości oferowanych usług.

– CB Richard Ellis stwarza konkurencyjne korzyści dla swoich klientów poprzez profesjonalne strategie i rozwiązania na rynku nieruchomości – powiedział Dipjoy Sen Roy, analityk rynku z Frost & Sullivan. „Poprzez najlepsze w klasie partnerskie relacje biznesowe, CBRE wzmacnia zaufanie i pozyskuje nowych klientów.”
– Jesteśmy zaszczyceni, że Frost & Sullivan przyznał nam tak prestiżową nagrodę –  mówił William Concannon, prezes departamentu obsługi klientów korporacyjnych w CB Richard Ellis.- Wysoko ceniony i szanowany niezależny konsultant biznesowy zanalizował firmy z naszego rynku i uznał CBRE za najlepszą w sektorze nieruchomości komercyjnych. Jest to wspaniałe potwierdzenie wysokiej jakości usług, jakie nasi pracownicy dostarczają klientom każdego dnia na całym świecie – dodał.