Obiekt będzie miał 2,5 tys. mkw. powierzchni najmu

Do kluczowych najemców należą supermarket Stokrotka oraz Pepco – sklep oferujący odzież oraz wszystko dla domu. Obiekt zostanie otwarty w III kwartale 2010 roku. Znajdzie się w dzielnicy Fordon przy ul. Bortnowskiego, będzie miał 2500 mkw. powierzchni najmu.

W chwili obecnej prowadzone są rozmowy z najemcami odnośnie wolnych lokali. W centrum planowane są przede wszystkim sklepy zaspokajające bieżące potrzeby okolicznych mieszkańców, w tym drogeria, salony telefonii komórkowej, pralnia, fryzjer, sklepy odzieżowe i obuwnicze oraz cukiernia z kawiarnią.

– Fordon jest dużą dzielnicą (ponad 70 tys. mieszkańców), która ze wzgledu na oddalenie od centrum Bydgoszczy potrzebuje własnej oferty handlowej. Galeria Stokrotka znakomicie wpisuje się w to zapotrzebowanie, ponieważ oferta handlowa w tym projekcie skonstruowana będzie w taki sposób, aby zapewnić możliwość dokonywania bieżących zakupów bez potrzeby podróżowania do centrum miasta. Projekty tego typu są bardzo lubiane przez polskich klientów i prognozujemy znaczny wzrost ich liczby i udziału w rynku w najbliższych latach – mówi Ewa Pawłowska z firmy King Sturge.

Elpro Sp. z o.o., wchodzące w skład grupy Emperia, jest właścicielem szeregu osiedlowych centrów handlowych. Specjalizuje się w obiektach o powierzchni handlowej nie przekraczającej 2000 mkw. W tej chwili Elpro rozwija zasięg swoich inwestycji na terenie całego kraju. Obecnie spółka komercjalizuje obiekty własne, już istniejące oraz będace w fazie realizacji w takich miastach jak: Lublin, Chełmno, Chełm, Sokołów Podlaski, Świdnica, Biłgoraj, Bydgoszcz, Sanok, Elbląg oraz poszukuje nowych lokalizacji.

King Sturge należy do największych niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie (posiada 42 biura w 14 krajach europejskich). King Sturge zatrudnia przeszło 3000 pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 krajach na całym świecie.

Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors.

King Sturge jest obecna również na Środkowym Wschodzie, gdzie posiada biuro w Dubaju, koncentrując swoją działalność na obszarze państw wchodzących w skład Rady Współpracy Zatoki: Arabii Saudyjskiej, Bahrajnu, Kuwejtu, Kataru, Omanu oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na polskim rynku nieruchomości. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach. King Sturge zatrudnia w Polsce 70 pracowników i świadczy usługi agencyjne na rynku powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych, usługi doradcze w zakresie inwestycji, wyceny nieruchomości, zajmuje się zarządzaniem, badaniami rynku i doradztwem budowlanym.