Alma to sieć delikatesów i supermarketów należących do krakowskiej firmy Alma Market SA. W obecnej chwili Alma posiada 28 sklepów o średniej powierzchni 1500 mkw. Placówki mieszczą się w Krakowie, Warszawie, Nowym Targu, Tarnowie, Piasecznie, Pruszkowie, Poznaniu, Wrocławiu, Rybniku, Gdyni, Katowicach, Bydgoszczy, Sopocie, Łodzi, Zielonej Górze, Opolu, Rzeszowie, Lubinie, Lublinie i Częstochowie.

Historia delikatesów Alma rozpoczęła się w 1995 roku w Krakowie. Tam został założony pierwszy sklep sieci. Od początku funkcjonowania firma stara się zapewnić swoim klientom bogaty asortyment produktów, który liczy ponad 60 tys. w tym ponad 3 tys. unikalnych produktów dostępnych jednie w Almie. Firma przykłada też sporą wagę do ekologicznego pochodzenia artykułów. Oferowane przez Almę wędliny, sery, konfitury i pieczywo wytwarzane są tradycyjnymi metodami i spełniają wymogi zdrowej żywności. Alma to również sklep internetowy www.alma24.pl, który oferuje usługi w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na Podhalu. Także spożywcze produkty Krakowskiego Kredensu dostępne są w 29 sklepach firmowych oraz we wszystkich Delikatesach Alma.

Alma Market SA w ramach grupy kapitałowej posiada 50 proc. akcji w spółce Krakchemia SA, a także 100 proc. udziałów w następujących spółkach: Krakowski Kredens Sp. z o.o., Alma Development Sp. z o.o., Paradise Group Sp. z o.o. oraz w pięciu spółkach celowych.