Przez wszystkie  kolejne, wakacyjne weekendy patrol pojawiać się będzie tam, gdzie skupia się życie towarzyskie regionu Śląska. Wakacyjna załoga będzie rozdawać gadżety oraz zaproszenia na imprezy. Planeta Summer Cars Patrol to także spotkania z gwiazdami, które odwiedzać będą plażę przed Silesią w Katowicach. Ze wszystkich plażowych imprez Planeta Fm będzie nadawać bezpośrednie relacje.
Jak co roku, na wakacyjnej plaży przy Silesii (Plac Słoneczny przy wejściu głównym do centrum) można także pograć w siatkówkę plażową na profesjonalnym boisku, bądź odpocząć na wygodnych leżakach i hamakach.

Silesia City Center to największe centrum handlowo-rozrywkowe na Śląsku i w Zagłębiu. Komfortowe i funkcjonalne, z przestrzennymi parkingami oraz bogatą ofertą 250 sklepów, punktów handlowo-usługowych, kawiarni i restauracji, stanowi miejsce spotkań okolicznych mieszkańców, również przy okazji organizowanych tu eventów.

W Silesia City Center na pow. 65 tys. mkw. znajdują się salony prestiżowych i unikalnych w regionie marek, salon z najszerszą na rynku ofertą elektroniki użytkowej Saturn oraz całodobowy market Tesco.

Dobrą zabawę gwarantuje sektor rozrywki, gdzie znajdują się sale kinowe Cinema City, klub Fun City oraz dwie restauracje.