– Przedstawimy jak najbardziej zróżnicowaną muzykę, by na Letniej Scenie Sfery każdy znalazł coś interesującego dla siebie – mówi Agnieszka Ściera, Marketing Manager Galerii Sfera. Wakacyjne koncerty to kolejne wydarzenie, które udowadnia, że Sfera to nie tylko najciekawsza oferta zakupowa w regionie, ale i miejsce niecodziennych wydarzeń kulturalnych – dodaje A. Ściera, Marketing Manager galerii.

Najbliższy koncert odbędzie sie 9 lipca, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Hajlandery, który rezprezetuje muzykę folkową łączoną z rytmami cygańskimi, bałkańskimi i słowackimi. Bardzo słyszalne thrashowe skrzypce przeplatają się z energicznymi cymbałami i akordeonem, dając mieszankę porywającej folkowej energii.

Podczas kolejnych spotkań na Letniej Scenie Sfery zaprezentują się zarówno uznani wykonawcy jazzu tradycyjnego jak i przedstawiciele młodego jazzowego pokolenia – Jerzy Małek i laureat nagrody dla największej indywidualności Bielskiej Zadymki Jazzowej 2010 – Wojciech Myrczek. Miłośników folkowych rytmów ucieszą koncerty grup: Wołosi i Lasoniowie. Nowoczesne elektroniczne brzmienia zaprezentuje Bipolar Bears, a nastrojowy repertuar poezji śpiewanej przedstawi zespół Dzień Dobry. Wybuchowej mieszanki rocka można się będzie spodziewać po występie GandahaRu ze swoim charyzmatycznym liderem – Juliuszem Kamilem Kuźnikiem. Letnie koncerty w Sferze zakończą pozytywne wibracje w klimacie reggae oraz ska w wykonaniu zespołu Akurat.