Otwarcie trzech nowych sklepów miało miejsce 29 i 30 czerwca, odpowiednio w Ząbkach i Zduńskiej Woli oraz 3 lipca w Warszawie.

Sklep Carrefour Express w Ząbkach zlokalizowany jest przy ul. Batorego. Jest to sklep osiedlowy, wyposażony w dwa stanowiska kasowe i zatrudniający dziewięcioosobowy personel, a jego powierzchnia wynosi 112 mkw. Drugi z nowo otwartych sklepów znajduje się w Zduńskiej Woli przy ulicy Łaskiej 79. Jego powierzchnia sprzedaży wynosi 108 mkw. Do dyspozycji klientów przeznaczone są dwie kasy
i ośmioosobowy personel. Sklep jest czynny całą dobę. Kolejny sklep otworzono w Warszawie, przy ulicy Konduktorskiej 2. Placówka ta oferuje powierzchnię handlową o wielkości 200 mkw. Klienci mogą dokonać zakupów przy dwóch stanowiskach kasowych. Obsługę sklepu stanowi dziesięcioosobowy personel.

Jak zapowida prezes Carrefour Polska, Jeana Anthoine, w najbliższych tygodniach zostaną otwarte kolejne sklepy franczyzowe Carrefour Express. Nowe sklepy powstaną min. w: Lublinie, Radzanowie, Lubrańcu, Pruszczu oraz Krakowie.

Rozwój sklepów franczyzowych jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów, którzy są wciąż przywiązani do robienia zakupów w mniejszych, osiedlowych sklepach, znajdujących się blisko miejsca zamieszkania. Otwierając kolejne placówki, firma Carrefour wychodzi naprzeciw tym potrzebom. Sklepy franczyzowe sieci są zlokalizowane przede wszystkim  w miastach i w strefach podmiejskich, wśród osiedli mieszkaniowych, a ich klienci cenią sobie różnorodność oferty produktowej, bliskość położenia oraz konkurencyjne dla danej okolicy ceny.

W roku 2011 i następnych latach sieć planuje zakładać około 100 placówek rocznie. Nowe inwestycje otwierane są w całej Polsce. Obecnie największa liczba sklepów znajduje się na terenie Śląska oraz Polski centralnej. Carrefour lokuje się w miastach o różnym potencjale, są to zarówno miasta duże jak i poniżej 100 tys. mieszkańców.