Będzie to trzeci koncert w tym roku organizowany w M1 w ramach największej w Polsce charytatywnej trasy koncertowej fundacji Dziecięca Fantazja. Dzięki firmom oraz ludziom wielkiego serca, podczas koncertu w Poznaniu zostaną spełnione marzenia wielu nieuleczalnie chorych dzieci. Koncert ma rozpocząć się o godz. 18:30, a wstęp jest bezpłatny. Podczas koncertów wolontariusze z fundacji będą zbierać pieniądze na spełnianie kolejnych marzeń.

Zainspirowane tym sukcesem, Centra Handlowe M1 wraz z fundacją postanowiły pójść o krok dalej i w 2008 roku zorganizowały serię dziewięcio letnich koncertów opartych na formule hasła: „Marzenia z gwiazdami i… z fantazją”. Tegoroczna edycja jest kontynuacją i rozwinięciem idei spełniania marzeń nieuleczalnie chorych dzieci z okolic centrów handlowych M1 podczas koncertów charytatywnych. Aktywność centrów handlowych M1 w zakresie budowania relacji z lokalnymi społecznościami została również doceniona na międzynarodowym konkursie ICSC Solal Marketing Awards, gdzie centra M1 zostały uhonorowane srebrną nagrodą.
 
Fundacja Dziecięca Fantazja jest organizacją non-profit posiadającą status organizacji pożytku publicznego, której jedynym celem jest wnoszenie odrobiny radości w życie nieuleczalnie chorych dzieci w Polsce, poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń.

Koncerty planowane są w dziewięciu centrach M1: w Bytomiu, Zabrzu, Czeladzi, Częstochowie, Łodzi, Krakowie, Poznaniu, Radomiu i Warszawie, a także w Magnolia Park we Wrocławiu.