Personel nowego sklepu liczy 20 osób, większość pracowników to lokalni mieszkańcy. Część osób do pracy w Lęborku przeprowadziła się jednak z południa Polski.

Lęborskie Tesco będzie oferować 3500 produktów spożywczych i przemysłowych oraz drobny sprzęt AGD oraz RTV. Według zapewnień przedstawicieli sieci część oferty produktowej została stworzona specjalnie dla mieszkańców Lęborka (firma prowadziła wcześniej badania konsumenckie i ankiety przed sklepami konkurencji).

– Podczas badań opinii, klienci w Lęborku zwracali dużą uwagę na regionalne produkty, których brakuje im w sklepach konkurencji – informuje Michał Sikora, rzecznik sieci Tesco. – Dlatego w nowym Tesco wprowadziliśmy do oferty wiele wyrobów pochodzących od lokalnych producentów, m.in. pieczywo i ciasta z piekarni Eugeniusza Głodowskiego, nabiał z OSM Maluta czy mąkę z Gdańskich Młynów. W Tesco będzie je można kupić w atrakcyjnych cenach.

Według zapowiedzi przedstawicieli sieci w lęborskim supermarkecie każdego tygodnia będzie organizowanych od kilkunastu do nawet kilkudziesieciu nowych promocji.

Nowy supermarket może mieć również wpływ na obroty sklepu Kaufalnd, który do tej pory był jedynym wielopowierzchniowym obiektem w okolicy.