Miejsce, w którym ma powstać nowe centrum handlowe jest najlepszym terenem inwestycyjnym w całej Stalowej Woli. Plac w centrum miasta jest niczym innym, jak nagrodą za obronę miejsc pracy w stalowowolskim handlu. Nowa Galeria Stalowa Wola ma powstać obok popularnego w mieście budynku "Alcatraz" czyli dawnego marketu Lider, a obecnie Tesco, mieszczącego się przy ulicach Okulickiego i Floriańskiej.

Przez kilka lat, Stalowowolskie Stowarzyszenie Kupieckie wespół z prezydentem Andrzejem Szlęzakiem, walczyło z obcymi sieciami handlowymi, które chciały budować swoje galerie w Stalowej Woli. Długo wygrywali, ale ich protest z góry skazany był na niepowodzenie. W końcu dali za wygraną, ale dostali obietnicę ze strony miasta, że będą mogli wybudować swoją galerię.

– Zapewniam, że obiekt ten będzie ozdobą miasta – przysięgał na sesji samorządu Witold Habuda, prezes nowopowstałej spółki "Galeria Stalowa Wola". – Znajdzie się w nim ponad 100 nowych miejsc pracy i wiele miejsc parkingowych w podziemnym garażu, co po części rozwiąże problemy z parkowaniem w centrum miasta.

Podziemny parking, który oczywiście znacząco podroży inwestycję, był warunkiem radnych, przed zmianą planu zagospodarowania. Galeria powstanie najwcześniej w 2013 roku, bo samo załatwianie wszystkich dokumentów budowlanych, zajmie kupcom około dwóch lat. Galeria będzie miała trzy kondygnacje i powyżej dwóch tys. mkw. powierzchni sprzedażowej.