W trakcie trwania akcji, dzieci i młodzież w wieku od 8 do 13 lat mogły już poznać świat robotów oraz zgłębić tajemnicę informatyki, robotyki i programowania. Teraz dodatkowe zajęcia, w formie płatnych, tygodniowych półkolonii, prowadzone są w M1 Kraków. Dzieci i młodzież pracują w trzyosobowych zespołach. Uczestnicy zaczynają naukę od prostych zadań konstrukcyjnych, by następnie budować proste roboty, a w końcowej fazie nauki konstrukcje sterowane skomplikowanymi algorytmami.

Zajęcia obejmują także zadania i ćwiczenia plastyczne oraz ruchowe, które mają na celu zobrazowanie dzieciom zasad działania algorytmów. Ułatwia to przyswajanie wiedzy z zakresu programowania. Tygodniowa nauka zostaje zwieńczona multimedialnym pokazem, na który zaproszeni zostają rodzice. Dzieci prezentują zdobyte na kursie umiejętności oraz prezentują konstrukcje i programy, które stworzyli na warsztatach.

W półkolonie jest wpisane: 35 godzin zajęć dydaktycznych z zakresu robotyki oraz programowania, zajęcia w turnusach do 15 osób, praca w 2-3 osobowych grupach dobieranych według wieku, pomoce naukowe (materiały dydaktyczne, komputery), 3 posiłki dziennie(drugie śniadanie, obiad i podwieczorek) i napoje oraz wykwalifikowani nauczyciele/lektorzy i opiekunowie (trzy osobowa kadra na jeden turnus).