W trakcie eventu wykorzystany zostanie akwen fontanny, na którym zakotwiczy między innymi drewniana łódź o tradycyjnym ożaglowaniu lugrowym, dostępna w zestawach do samodzielnego montażu, a także zdalnie sterowane modele pływające – jachty, motorówki i łodzie latające.

Podczas „Wodowania 2010” będzie można także zarezerwować wakacje lub urlop zimowy pod żaglami w ciepłych krajach w firmie zajmującej się turystyką żeglarską oraz porozmawiać ze specjalistami od rejsów morskich i śródlądowych. Na niektórych stanowiskach zobaczymy także pokazy slajdów i filmów z ciekawych wypraw jachtami. Na uwagę zasługiwać będą także prezentacje budowy jachtów ze sklejki prostą metodą szycia i sklejania, która pozwala na wejście w hobbystyczne szkutnictwo i samodzielną budowę własnej łodzi nawet zupełnym laikom. Zobaczyć i zamówić będzie można również lekkie, drewniane kajaki wykonane ręcznie podobną metodą. „Wodowanie 2010” to pierwsza edycja imprezy o charakterze targów z dziedziny wodnej turystyki i rekreacji w Blue City, która ma szansę stać się imprezą cykliczną.

Centrum handlowo-rozrywkowe Blue City to unikalny w skali kraju projekt centrum czwartej generacji, łączący w sobie funkcje handlową, rozrywkową i biurową. Blue City to ponad 230 sklepów, restauracji, barów, kawiarni i punktów usługowych, duże centrum rekreacyjne, bogata oferta sportowa i atrakcje dla dzieci.