Magazyn oddalony jest o 1200 metrów od sklepu Ikea. Dotychczas wszystkie zakupione towary odbierane były wewnątrz sklepu w Katowicach przy ul. Roździeńskiego 95. Rosnąca liczba klientów oraz rozwój asortymentu Ikea spowodowały potrzebę upłynnienia ruchu na kasach oraz zwiększenia przestrzeni na terenie sklepu.

– Przeważająca część artykułów meblowych, tj. ok. 85 proc. wolumenu jaki obecnie sprzedajemy, nadal będzie dostępna od ręki w sklepie – mówi Aneta Gil, kierownik ds. marketingu w Ikea Katowice – Z magazynu odbierane będą przygotowane już do transportu przede wszystkim meble rzadziej kupowane przez klienta i meble o dużych gabarytach, których klient sam nie jest w stanie odebrać z półki z magazynu samoobsługowego. Klient dotrze do niego w ok. trzy minuty od wyjazdu ze sklepu, kierując się na Dąbrówkę Małą. Trasa dojazdu do magazynu dostała specjalnie oznakowana, dodaje Aneta Gil.

Magazyn będzie dostępny dla klientów od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.30 – 21.30 do końca lipca, a od 1 sierpnia – od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.30 do 22.30, natomiast w sobotę i niedzielę do 21.30. Magazyn zewnętrzny o powierzchni ok. 2000 mkw. zlokalizowany jest przy ul. Siemianowickiej 7d.

Ikea w Polsce posiada obecnie osiem sklepów, które rocznie odwiedzane są przez około 16 milionów klientów. Ponadto poprzez firmę Inter Ikea Centre Polska zbudowaliśmy i zarządzamy siedmioma Parkami Handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego posiadamy regionalne Centrum Dystrybucji, które obsługuje sklepy Ikea w Polsce, Czechach, Rumunii, Słowacji i na Węgrzech. Biuro Zakupów współpracuje z producentami mebli i artykułów wyposażenia wnętrz w regionie Europy Centralnej, dostarczając meble i artykuły wyposażenia wnętrz do sieci Ikea na całym świecie.