Przedsiębiorcy z Gubina wybudują w Krośnie galerię handlową. Na dwóch tys. mkw. powierzchni znajdzie się kilkanaście sklepów i zakładów usługowych. Na razie na plac budowy trafiło 150 ciężarówek z piaskiem. Nowa galeria handlowa będzie mieścić się przy skrzyżowaniu ulic: Poznańskiej oraz Puławskiego. Dla zmotoryzowanych przewidziano około 60 miejsc parkingowych. Zakończenie inwestycji, według inwestora – firmy Horex, planowane jest w przyszłym roku, lecz dokładna data nie została jeszcze podana.

– Zakładamy, że będziemy mieli klientów. To niewielka galeria handlowa, akurat na miasto powiatowe, takie jak Krosno. Tu jest miejsce na jeden taki obiekt. A z prowadzeniem biznesu zawsze związane jest jakieś ryzyko – tłumaczy Andrzej Horeszkiewicz, który wraz z bratem prowadzi gubińską firmę Horex. 

Firma powstała w 1991 roku w Gubinie. Jej założyciele i obecni szefowie to bracia Andrzej i Edward Horoszkiewicz. W chwili obecnej firma posiada punkty handlowe, dostosowane do obsługi klientów detalicznych oraz bazę paliw. Ważne miejsce w Horeksie zajmuje również hurtownia, która współpracuje z 40 producentami artykułów spożywczych.  Cechą charakterystyczną jest podobna struktura organizacyjna. W sklepach oprócz szerokiej gamy artykułów spożywczych, przemysłowych i alkoholi można kupić świeże mięso oraz przetwory pochodzące z produkcji braci Horoszkiewiczów. Wszystkie punkty handlowe cechuje miła oraz fachowa obsługa.