W programie Spotkania Kultur przewidziany jest pokaz motocyklowy, a także występy zespołów reprezentujących rocka, bluesa, folk, a także hip-hop. Cała impreza zostanie zakończona pokazem sztucznych ogni. 

Centrum Handlowe Dąbrowiak jest obiektem jednokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej ponad 4 tys. mkw i zarazem największym na terenie Powiśla Dąbrowskiego. Cechuje je przestronny pasaż wzbogacany dekoracją dostosowaną do pory roku. Usytuowany jest w sąsiedztwie bloków mieszkalnych, w centrum Dąbrowy Tarnowskiej. Posiada wszystkie cechy nowoczesnego centrum handlowego, którego ideą jest stworzenie dla klientów możliwości kompleksowych zakupów w jednym miejscu. W ofercie handlowej CH Dąbrowiak znajduje się cała gama różnorodnych działalności usługowo-handlowych, a obszerny parking mieszczący 120 samochodów ułatwia szybkie oraz wygodne zakupy. Obiekt został oddany do użytkowania w 2001 roku. Powierzchnia działki, na której znajduje się obiekt wynosi 10 238 mkw. Na antresoli znajduje się część administracyjno-usługowa o powierzchni ok. 100 mkw. W obiekcie znajduje się 36 stanowisk, które funkcjonują na łącznej powierzchni 3 130 mkw.

Dojazd do galerii bezpośrednio umożliwia droga miejska o utwardzonej nawierzchni, chodniki dla pieszych z drogi głównej ulicy Sucharskiego, wykładane płytami betonowymi. Dąbrowiak został wkomponowany na osi pasażu biegnącego wzdłuż ulicy Sucharskiego. Pomiędzy nim a chodnikiem zlokalizowano drobne usługi i sklepy na stosunkowo wąskim trakcie, o dużej powierzchni witryn przy ulicy. Wszystko dla uzyskania maksymalnej przejrzystości budynku i zachęcenia przechodnia do wejścia. Do CH należy także supermarket marki "Biedronka".