Od 18 lipca w każdą niedzielę wakacji Port Łódź i Teatr Piccolo zapraszają dzieci i ich rodziców do letniego teatru. Od godziny 14:00 na specjalnie zaaranżowanej scenie teatralnej gościć będą przedstawienia. W ich historiach będą mogli zagrać także mali widzowie.

Pierwsze z przedstawień, które będzie można obejrzeć w Porcie Łódź już 18 lipca to „Piraci kapitana Haka” – historia o poszukiwaniu zaginionego skarbu. – Mali widzowie będą mogli brać udział w konkursach i quizach, zdobywać nagrody i zostać pasowanym na piratów – opowiada Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. W ramach eskapady dzieci odwiedzą różne kontynenty, na których będą mogły wykazać się wiedzą o państwach, które na nich leżą. Wśród atrakcji znajdą się także konkursy taneczne, zabawy ruchowe i sportowe oraz pokaz beat-boxu.

W kolejne weekendy na wakacyjnej scenie teatralnej Portu Łódź zagości kabaret dla dzieci „Urodziny Baby Jagi”, spektakl interaktywny „Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy”, horror dla najmłodszych „Złota Kaczka i duch starego zamku”, spektakl połączony z nauka języka angielskiego „Magiczny Komputer” oraz baśń „Calineczka”. Wstęp na wszystkie przedstawienia bezpłatny.