Pierwsze miejsce przyznano spółce Comarch również w kategoriach: firmy osiągających przychody z obsługi sektora handel detaliczny w 2009 roku; wydatków oraz wielkości zatrudnienia w działalności badawczo-rozwojowej. W kilkunastu kategoriach krakowska spółka zajęła wysokie pozycje.

Jak wynika z rankingów opublikowanych przez Computerworld w raporcie TOP200 Comarch plasuje się w ścisłej czołówce przedsiębiorstw z branży IT. Jest liderem w kategorii „Firma osiągająca przychody z obsługi sektora handel detaliczny w 2009 roku”. Spółka uzyskała prawie czterokrotną przewagę nad przedsiębiorstwem zajmującym drugie miejsce. Comarch to także numer jeden pod względem inwestycji w projekty badawczo-rozwojowe. W siedmiu kategoriach firma zajęła miejsce na podium. W pozostałych wyniki Comarch pozwoliły zdobyć miejsca w pierwszej dziesiątce.

Dane z rankingów pokazują, że wysokość przychodów z obsługi niektórych sektorów w 2009 roku znacząco wzrosła w stosunku do roku poprzedniego. Przychody z obsługi sektora usług finansowych wzrosły o 75 proc., z obsługi sektora przemysłowego o 70 proc. Zmiana dotycząca obsługi sektora handel detaliczny wyniosła 45 proc. Obsługa sektora utilities odnotowała 24 proc. wzrost, zaś sektora handel hurtowy 15 proc.
– Zeszły rok to inwestycje w rozwój oferty produktowej krakowskiej spółki oraz firm zależnych. Zmienia się nasza polityka rynkowa. W naszej strukturze przychodów coraz więcej jest sprzedaży własnych produktów. Przyszłość Comarch to własne produkty i usługi – mówi na łamach Computerworld profesor Janusz Filipiak, prezes Comarch.