Podczas „Weekendu Eco” w Galerii Malta swoje wyroby zaprezentują również producenci wyrobów z lnu, wikliny i ceramiki. Pojawią się również producenci witraży, biżuterii i rzeźbiarze.

Całkowita powierzchnia poznańskiej Galerii Malta wynosi 162 tys. mkw., w tym 54 tys. mkw. stanowi powierzchnia handlowo-rozrywkowa. Galeria wybudowana jest na działce o wielkości ośmiu hektarów. Znajduje się w niej 170 sklepów, punktów usługowych, kawiarni, restauracji, wielosalowe Multikino, klub fitness oraz plac zabaw dla dzieci. Wszystko zlokalizowane jest na trzech kondygnacjach. Galeria dysponuje 1800 miejscami postojowymi na siedmiokondygnacyjnym parkingu z bezpośrednim dostępem do Galerii Malta.

Galeria Malta mieści się przy skrzyżowaniu ulic Abpa Antoniego Baraniaka i Katowickiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Jeziora Maltańskiego i rekreacyjnych terenów poznańskiej Malty. Jest położona w odległości pięciu minut jazdy samochodem od centrum Poznania, na trasie przejazdowej z Lotniska Ławica.

Do galerii prowadzi pierwsza w Poznaniu wisząca kładka przechodząca nad ulicą abpa Antoniego Baraniaka. Mierzący 160 metrów most ułatwia przejście przez ruchliwą ulicę nie tylko pieszym, lecz również rowerzystom i osobom jeżdżącym na rolkach.