Konkurs Grand Press Photo jest organizowany od sześciu lat przez miesięcznik "Press". Przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, agencjach fotograficznych oraz freelancerów. Spośród innych konkursów fotograficznych wyróżnia się tym, że uczestniczący w nim fotoreporterzy poddają się ocenie fachowca o światowej sławie – przewodniczącym jury jest bowiem co roku któryś ze zwycięzców World Press Photo. W tym roku przewodniczącym jury był fotoreporter Reutersa Finbarr O’Reilly, zwycięzca World Press Photo 2006. Jego zdjęcia również można obejrzeć na wystawie.

Wystawę Grand Press Photo 2010 będzie można oglądać w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku do 15 sierpnia. Partnerami lokalnymi wystawy są Urząd Miasta Gdańska, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej oraz Galeria Bałtycka. Patronem medialnym jest portal Trojmiasto.pl.

W przestronnych wnętrzach Galerii Bałtyckiej znajduje się 200 salonów i sklepów, które reprezentują najpopularniejsze marki światowej mody. Centrum Handlowe Galeria Bałtycka w Gdańsku to nie tylko miejsce robienia zakupów. Tu także można się zrelaksować w miłej atmosferze i spędzić wolny czas. Wszystko za sprawą oferty gastronomicznej i rekreacyjnej oraz organizowanym programom rozrywkowym i kulturalnym. Mieści się tu 15 restauracji i kawiarni, a dla zmotoryzowanych przygotowano 1100 miejsc parkingowych.