W galerii znajdzie się sklep sieci Tesco

Firma, która chce wybudować Tesco otrzymała już zgodę na inwestycję. – Ale tylko na budynek – zastrzega Jarosław Filipowicz, rzecznik prasowy ratusza. – Wciąż rozpatrujemy dokumenty dotyczące zagospodarowania terenu wokół marketu, w tym budowy dróg. Rzecznik dodaje, że brak tego ostatniego dokumentu nie przeszkadza inwestorowi w tym, by prace się rozpoczęły. Market ma być wybudowany na prywatnym gruncie, który jest położony u zbiegu ulicy Kościuszki oraz Bulwarowej.

Przedsięwzięcie miało rozpocząć się już w minionym roku, ale inwestor musiał przygotować indywidualny projekt obiektu. Władze miasta nie zgodziły się bowiem, by w centrum, w strefie ochrony konserwatorskiej został zbudowany typowy dla tej sieci "blaszak”. Suwalskie Tesco będzie zatem miało elewację z klinkieru i szkła.

Prace, jak zapowiada inwestor rozpoczną się jak najszybciej. Niewykluczone, że jeszcze w tym miesiącu. Market ma być przekazany do użytkowania wiosną przyszłego roku. Sieć Tesco deklaruje, że zatrudni w supermarkecie około 50 osób.

Warto podkreślić, że inwestor, w zamian za pozwolenie na budowę przekazał miastu 2,5 mln złotych na przebudowę skrzyżowania w rejonie sklepu. Sam też zobowiązał się do przebudowy jednej z dróg.